Kahjuks ei pea vägapaljud ehitajad moodulmajadest väga lugu, kuid tegelikkus nende väikeste majade puhul on hoopis midagi muud.

Põhjamaades on moodulmajad üllatavalt populaarsed ja sealtpoolt on need ka Eestimaale jõudnud ning järjest enam kasutamist leidnud.

Tänapäevased moodulmajad on tegelikult väga suurte võimalustega nii arhitektuuri valikul kui oma pere vajaduste arvestamisel. See aeg, kus kõik majad olid ühesugused on möödanik, ning võimalik on tellida vägagi erinevaid majatüüpe ning lahendusi, sest projekteerimine on lihtsam kui kunagi varem.

Mis muudab asja veel eriti heaks on kiirus ja soodne hind mis ületab kaugelt teisi maju.

Lihtsa näitena võib tuua kohe üle lahe kus näiteks üks ettevõte pakub sada kolmekümment maja ja selle paigaldust umbes 39 000€. Eelmise näite hooned on tagatud parima energiamärgistusega ning võib ka panna nelja klaasiga PVC aknad mis teeb kodust juba väga soojapidava koha.

Arvestades majanduskriisi aegasiis keegi ei alustanud väga oma uue kodu rajamisega, sest kindlaks takistuseks oli raha. Laenuvõimalused on küll olemas, kuid enamasti pole sissetulekud piisavalt suured või pole kindlust töökoha säilimise osas, ning seetõttu ei ole õigustatult julgust suure laenu võtmiseks.

Nii hakkabki järjest selgemaks saama moodulmajade potentsiaal turul, kus pere soovib näiteks korterist majja kolida kuid on küllaltki kitsa eelarvega, Moodulmajad tootjad on kuhjaga ja keeruline valida mõistlikku. Valiku puhul on vaja ennekõike vaadata seda milline on maja standard varustus ehk millised aknad ja uksed näiteks majal on. Pole ka mõtet osta maja millele pärast peaks tegema fassaadi soojustamine

Kuna moodulmajade elemendid pannakse kokku tehase tingimustes siis üldiselt on tööde kvaliteet esmaklassiline. Nüüd muutub tähtsaks hoone püstitus ja valve kui keegi parasjagu midagi ei ehita. Ka moodulmaja püstitamisel on vaja kogemusi ja oskusi, et näiteks sõlmed ikka täpselt kokku saaksid või et ei lõhutaks paigaldamisel soojustus või aurutõket.

Kui olete tellinud maja paigalduse tunduvalt endast kaugemal siis lisaraha maksta mõnele turvafirmale on täiesti loogiline, vastasel juhul võib kiirelt mõni aken või uks “minema jalutada”. Näiteks tehasepaketi paigaldamine võtab üldjuhul aega ainult 1-3 päeva (vundament peab varem valmis olema) ja ülejäänud tööd veel u. 2 kuud ning selle tarbeks omanikujärelevalve hankimine on igati taskukohane ja mõistlik investeering.

Moodulmaja puhul peab arvestama, et ainult tehasepakett 40% kogu investeeringust. Keskmiselt 150 ruutmeetrine maja ehitamine koos maalapi ja kõige sinna kuuluvaga läheb maksma umbes umbes 128 000 eurot. Hoone ruutmeetrid panevad paika kui suureks hoone hind võib kujuneda.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *