Vajad kodukoristust ?

 

kodukoristaja

Kodukoristamist peavad seda teenust pakkuvad ettevõtjad mugavusteenuseks, mis ei peagi maksma vähe. Koristaja tunnihind jääb keskmiselt 10-15 euro kanti, kolmetoalise 60-ruutmeetrise korteri peaks saama korda kahe-kolme tunniga.

Kolmetoalise 50-ruutmeetrise korteri tavaline hoolduspuhastamine võtma aega maksimaalselt 3h. Nagu ikka esimene kord peab koristaja alustama nullist ja kõik väiksed kohad üle käima, järgmistel kordadel algab juba hoolduspuhastus ning töö võib käia üsna kiirelt.

 

Lihttööd ja eritööd

 

Maja puhul võib aega minna 5-6tunnikest. Kui kodu on väike aga seal on väga palju detaile siis koristustöö muutub palju pikemaks. Suurte vabade pindade puhastamine läheb kiiremini.

Alati kõige määrdunumad kohad on vannituba ning köök. Kindlasti on vaja selgusele jõuda kas puhastusvaheneid peab ise soetama või on need ikka koristaja või ettevõtte poolt.

Enamus firmad soovivad oma vahendeid kasutada, sest tuleb kindel olla, et iga pinna puhastamisel kasutataks õiget vahendit – valet puhastamisvahendit kasutades võib kalli materjali aja jooksul sootuks ära rikkuda.

Tellida on võimalik nii kõige lihtsam hoolduspuhastus kui ka võtta lisaks triikimine, akende või külmkapi pesu ja ka muud põhjalikumad puhastused. Kindlasti võiks kohe erilahenduste all välja tuua kõrge lae all redeliga ronimist, tekstiilist asjade keemiline puhastus.

 

Koristaja vastutus

 

Eraisikust koristajad lihtsalt lehekuulutusest, sõprade ja tuttavate kaudu, kuid probleemide ilmnedes võivad nad lihtsalt ära kaduda.

Teenuse tellija õigused on ainult siis kaitstud kui on sõlmitud kirjalik leping.Ükskõik millise teenuse sa tellid, peaks see olema ametlikult fikseeritud, sest siis on su õigused rohkem tagatud ja kaitstud. See on ka selleks oluline, et maksud maksmata jää.
Näiteks on kui kokkulepe, et koristaja käib nädalas korra koristamas, kuid tegelikult jättis vahele siis on võimalik kohe see vaidlustada.

Leping mis on suusõnaliselt kokku räägitud ei oma juriidilist jõudu. Natuke aitab kaasa see, kui on tunnistaja olemas, kes väidab, et jah nii tõesti oli.

Teenusepakkujad sõlmivad kliendiga ka vastutuskindlustuslepingu, mille järgi vastutab ettevõte millegi kadumise või purunemise eest.Kuivõrd usaldavad inimesed oma koju võõrast inimest koristama, ilmselt koristajat otsiv inimene on selle enda jaoks juba selgeks mõelnud.

Ettevõtted on ka maininud, et vahest palutakse täpselt sama koristajat, kes käib näiteks sõbranna juures, ent üldiselt tuleb sellised juhtumeid ette harva.

Teenust pakkuv ettevõte võiks hoolitseda selle eest, et teenust käib pakkumas üks ja sama koristaja. On ka inimesi, kes alguses ehk veidi kõhklevad ja on esimestel kordadel koristamise ajal kodus, ent mõne aja möödudes muutub ka nende klientide süda rahulikumaks ning julgetakse koristaja tulekul kodust ära olla ja omi asju ajada.

Otsid tööd ?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *